Negocjuj cenę. U nas kupisz najtaniej.

Darmowa dostawa Szczegółowa dokumentacja Darmowe dodatki

#Wnętrza 22 lipca 2021

W dużych drzwiach tarasowych mamy dwa wyzwania – siła toczenia podczas zamykania i otwierania. Żeby proces zamykania był bezpieczny i komfortowy dla użytkowników, Yawal stosuje tak zwane ciche domknięcie. Niezależnie od tego, jaka siła zostanie użyta, to skrzydło wyhamuje przed ramą i nie dojdzie do uderzenia w nią. Ponadto w dużych i ciężkich skrzydłach może dojść do bardzo gwałtownego powrotu klamki w górę, który jest niebezpieczny np. dla dzieci. Dlatego w swoich rozwiązaniach Yawal oferuje tzw. spowalniacz klamki. Jego zadaniem jest doprowadzenie do równomiernego podnoszenia się klamki z dołu do góry. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie automatyki, wtedy powyższe rozwiązania są zastąpione przez układy elektryczne.

 


Warto, również wspomnieć o komforcie użytkowania dużych HS – ów wynikających z niskiego progu, czy wąskiego słupka. W Systemie DP 180 Primeview od Yawal jest słupek, który ma tylko 47 mm. Wąski przekrój zwiększa dopływ światła, co ma znaczący wpływ na doświetlenie wnętrza i nowoczesny wygląd ramy okiennej. Dzięki zmianie wysokości profilu nawet bardzo duże okno uzyskuje delikatniejszy wygląd, a jego konstrukcja nie przytłacza wnętrza.

Yawal posiada w swojej ofercie systemy przesuwne, których szerokość i wysokość skrzydła drzwi może osiągać nawet do 3300 mm przy ciężarze skrzydła do 440 kg. Duże przeszklenia to znak rozpoznawczy nowoczesnego budownictwa. Szklane tafle mocowane za pomocą aluminiowych profili nadają każdej konstrukcji lekkości. Pozwala to na uzyskanie transparentnej bariery, która mimo swej przejrzystości stanowi przemyślaną ochronę przed zimnem, wiatrem, deszczem czy nasłonecznieniem.

 

YawalDlaczego warto kupić projekt u nas?

Negocjuj cenę,
u nas kupisz najtaniej
Darmowa
dostawa
Bezpłatne zgody
na zmiany
Szczegółowa
dokumentacja
Pomoc w wyborze
projektu
Pakiet darmowych
dodatków dla inwestora

Nasi partnerzy

X Zamknij

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.